Jak dbać o włosy w trakcie menopauzy?

Jak dbać o włosy w trakcie menopauzy?

Menopauza nie jest łatwym okresem w życiu kobiet, gdyż wiąże się z wieloma zmianami oraz wahaniami nastroju ze względu na szalejące w organizmie hormony. Włosy również na tym cierpią, jednakże nie warto się załamywać. Trzeba sięgnąć po sprawdzone metody i wszystko będzie w porządku.

Niewielkie zmiany, duże efekty

Menopauza wpływa na życie kobiet, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Zaburzenia hormonalne oddziałują również na ilość włosów na głowie. Wraz z przekroczeniem 45 roku życia w organizmie zwiększa się poziom testosteronu, a z kolei progesteron i estrogen zaczynają spadać. Kiedy testosteronu jest za dużo, włosy zaczynają wypadać w zdecydowanie większych ilościach niż miało to miejsce wcześniej. W związku z tym należy poświęcić im jeszcze większą uwagę oraz stosować sprawdzone triki.

W pierwszej kolejności należy zadbać o kondycję włosów oraz skóry głowy, a pomogą w tym dobrej jakości kosmetyki, które kupowane są zarówno w aptece, jak i salonie fryzjerskim. Muszą one spełniać potrzeby włosa, co wpłynie na ich wygląd oraz kondycję. Większość pań musi zrezygnować z długich włosów, gdyż nie wyglądają one korzystnie, z tego względu, że są przerzedzone i słabe. Fryzjer doskonale poradzi sobie z tym zadaniem i dobierze dobre cięcie oraz kolor, który sprawi, że nikt nie będzie zdawał sobie sprawy z przechodzonej menopauzy.

Oprócz dobrej jakości kosmetyków należy także przyjmować witaminy. Chodzi przede wszystkim o witaminy z grupy B oraz E, które odpowiadają za wzmocnienie cebulek włosów oraz doskonale wpływają na wygląd zewnętrzny włosa. Cysteina znajduje się w kreatywnie, czyli białku budującym włosy, a jej obecność w diecie sprawia, że po włosach nie widać tak bardzo oznak zniszczenia. Dodatkowo zyskują one na objętości, stają się nawilżone i błyszczące. Na rynku dostępnych jest wiele środków wspierających wygląd włosów, warto je przyjmować zapobiegawczo jeszcze zanim pojawią się pierwsze skutki uboczne menopauzy. Lepiej jest zadbać o włosy zawczasu, a nie smucić się i przeżywać zniszczone oraz słabe włosy.
Kiedy nieinwazyjne metody nie przyniosą rezultatów można zdecydować się na zabiegi, których zadaniem jest zwiększenie ukrwienia mieszków włosowych. Masaże skóry głowy, zabiegi mezoterapii w trakcie których wstrzykuje się substancje odżywcze również przyniosą pożądane efekty.

Menopauza spotyka każdego, najważniejsze to poradzić sobie z nią z klasą oraz dobrym przygotowaniem, wtedy wszystko będzie w porządku.

Inne z tej kategorii: