Wakacje z niemowlakiem- niezbędne rzeczy, które trzeba spakować

Wakacje z niemowlakiem- niezbędne rzeczy, które trzeba spakować

Wyjeżdżając z dzieckiem na wakacje, należy spakować wszystkie niezbędne akcesoria dla dzieci, które będą potrzebne podczas urlopu. Trzeba pamiętać o ograniczeniach wagowych bagażu lub o pojemności bagażnika, w zależności od środka lokomocji.

Rzeczy, które warto mieć w bagażu podręcznym.

Należy zabrać ze sobą dokumenty dziecka: paszport lub dowód oraz książeczkę zdrowia dziecka. W bagażu podręcznym powinny znaleźć się akcesoria do przewijania oraz karmienia dziecka. Pieluchy, chusteczki oraz dwie butelki z wodą do przygotowania mieszanki modyfikowanej, jeśli dziecko karmione jest sztucznie. Jedna butelka z wodą powinna być zapasowa. Warto zabrać ulubioną zabawkę dziecka, Przytulankę, kocyk, oraz ubranko na zmianę.

Akcesoria dla dzieci w bagażu właściwym.

Dziecko może się zabrudzić lub polać kilkakrotnie w ciągu dnia, dlatego trzeba zadbać o odpowiednią ilość ubranek. Można również zabrać trochę płynu do prania lub proszku dla dzieci, na wszelki wypadek. Należy spakować ubrania również na chłodniejsze dni oraz nakrycia głowy, chroniące przed wiatrem i słońcem.

Kosmetyki, które powinny się znaleźć w walizce to krem z filtrem UV o faktorze SPF 50, małą buteleczkę z płynem do mycia oraz balsam do ciała. Powinno się zabrać tyle chusteczek i pieluch, ile będzie potrzebne, pomimo możliwości kupienia ich na miejscu, ponieważ inne pieluchy mogą uczulić skórę dziecka. Lepiej mieć sprawdzone produkty ze sobą.

Niezbędne są wszystkie akcesoria dla dzieci, służące do karmienia, czyli mleko modyfikowane, butelki, miseczkę, łyżeczkę, zapas jedzenia w słoiczkach. Warto zapytać, czy na miejscu będzie dostępny podgrzewacz i wanienka dla dzieci, jeśli nie, warto je zabrać ze sobą. Obecnie są dostępne małe dmuchane baseniki dla dzieci, które mogą służyć do kąpieli oraz na plaży, np. jeśli nie chcemy zanurzać dziecka w morzu itp. Nie wolno zapomnieć o pieluchach do wody. Przyda się także nosidełko lub chusta, wózek nie zawsze będzie wygodny, np. na plaży.

Bardzo ważna jest apteczka, szczególnie jeśli dziecko na stałe przyjmuje jakieś leki. Mogą przydać się środki opatrunkowe, środki przeciwko ukąszeniom i na ukąszenia owadów. Termometr, lek na biegunkę, lek probiotyczny oraz nawadniający również warto zabrać. Jeśli dziecko cierpi na kolkę, nie wolno zapomnieć o kropelkach oraz może być potrzebny żel na ząbkowanie.

Inne z tej kategorii: