Jaki kocyk będzie odpowiedni dla niemowlaka?

Jaki kocyk będzie odpowiedni dla niemowlaka?

Kompletowanie wyprawki jest bardzo przyjemnym zajęciem. Kocyki dla niemowląt są zdecydowanie jednym z ważniejszych elementów. Jaki model będzie najlepszy na zimę, a jaki na lato? Czy wystarczy jeden? A może warto zaopatrzyć się w kilka? Dobrze, aby przyszli rodzice poznali odpowiedź na te pytania. 

Kocyki dla niemowląt na zimowe dni

Czas zimy jest nieprzyjemny dla zdecydowanej większości z nas. Z niecierpliwością wyczekujemy momentu otulenia się ciepłym kocem. Z najmniejszymi osobnikami jest podobnie. Dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu wykonanego z naturalnej bawełny lub wełny. Najlepiej sprawdza się odmiana merino zapewniająca odpowiednią temperaturę. Niestety koszty są znacznie wyższe w porównaniu z klasyczną bawełną. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo dziecka, warto rozważyć zakup koca o ażurowym splocie. Dzięki tej strukturze maluch będzie otrzymywał tlen, nawet jeśli przypadkowo nakryje się nim. Dzięki zapewnieniu odpowiedniej temperatury sprawdzi się nie tylko w domu, ale także na spacerze. Kolejną możliwością jest zakup koca wykonanego z mikrofibry. Niestety pogoda podczas zimowych dni nie rozpieszcza, więc kocyk może okazać się niewystarczający. Warto pomyśleć nad zakupem śpiworka, który także eliminuje możliwość niedotlenienia maleństwa. 

A co z letnimi dniami?

Latem świetnym rozwiązaniem jest koc bambusowy. Zapewnia uczucie otulenia tak bardzo potrzebnego dziecku, a jednocześnie nie grzeje. Kolejną możliwością jest okrycie muślinowe. Daje przyjemny efekt lekkości, jest przewiewny i bardzo delikatny. Możemy także postawić na klasyczną bawełnę. Wówczas trzeba pamiętać o ażurowym splocie. Dobrze sprawdzą się modele cienkie i lekkie. Niezależnie od rodzaju tkaniny, bezwzględnie trzeba pamiętać o kontrolowaniu temperatury dziecka, aby uniknąć przegrzewania.

Rozmiar koca dla noworodka

Najmniejsze z dostępnych modeli mają rozmiar 50 × 75 centymetrów. Niestety sprawdzają się tylko w kilku pierwszych miesiącach życia. Rodzice zdecydowanie najczęściej kupują wymiar 80 × 100 lub 90 × 90 centymetrów. Pasują one idealnie nie tylko jako otulacz w łóżeczku, ale także doskonale sprawuje się w wózku i foteliku. Sprawdzą się one nie tylko dla niemowlaków, ale także u dzieci w wieku 2 i 3 lat. Warto rozważyć też zakup modelu o większych wymiarach, ponieważ chcąc zadbać o dobrą jakość, musimy liczyć się z trochę wyższym wydatkiem, więc częsta jego wymiana wygeneruje nam niepotrzebne koszty. 

Pielęgnacja kocyka niemowlęcego 

Kocyki dla niemowląt wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przyczyni się do długiego czasu użytkowania. Nie należy zapominać, że jest to rzecz dotykająca skóry maleństwa, dlatego pranie w delikatnych detergentach jest najlepszym pomysłem. Warto zapamiętać także zasadę suszenia — dobrze, kiedy wysychają one na płasko. Lepiej zrezygnować z wkładania ich do suszarek bębnowych oraz prasowania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Przed zakupem zastanówmy się, który będzie odpowiedni dla nowego członka rodziny. Pamiętając o bezpieczeństwie, bezwzględnie powinniśmy postawić na splot ażurowy, natomiast rodzaj materiału nie ma kluczowego znaczenia. 

Inne z tej kategorii: