Wyprawka noworodka – co do szpitala?

Wyprawka noworodka – co do szpitala?

Prawie każda mama, która oczekuje swojego pierwszego potomka, jest tym faktem bardzo podekscytowana. Rodzice przeważnie nie mogą się doczekać, aż ich maluszek pojawi się na świecie. Często jeszcze zanim to nastąpi, szykują dom na jego przyjście. W ferworze planów można jednak zapomnieć o organizacji samego porodu. Do tego wydarzenia warto właściwie się przygotować, a pomocna w tym będzie odpowiednia wyprawka do szpitala dla mamy i dla niemowlaka.

Czego potrzebuje mama?

Rzeczy dla przyszłej mamy najlepiej jest podzielić na te, potrzebne podczas porodu, oraz na te, które przydadzą się później. Część z nich można na spokojnie dowieść później. Na czas akcji porodowej mama potrzebuje:

  • Kilka par ciepłych skarpetek;
  • Kilka wygodnych, długich koszul do porodu czy też większych, męskich podkoszulków;
  • Szlafrok;
  • Niewielki ręcznik lub chustkę, która osoba towarzysząca będzie mogła w razie potrzeby przetrzeć twarz matki lub przygotować okład;
  • Mgiełkę do twarzy lub wodę kosmetyczną;
  • Ręczniki papierowe oraz chusteczki higieniczne;
  • Wilgotne chusteczki odświeżające (ważne by nie zawierały one alkoholu),
  • Balsam do ust,
  • Specjalne pieluszki bambusowe lub bardzo chłonne podpaski.

Coraz częściej młode mamy zabierają ze sobą notesik bądź pamiętnik i długopis. Niektórzy rodzice decydują się na uwiecznienie tego momentu na zdjęciach, biorą więc także aparat. Nie wszystkim to jednak odpowiada. Zdjęcia można zrobić już po porodzie – kiedy to szczęśliwa mama tuli swojego maluszka.

Pieluszki bambusowe i nie tylko – wyprawka dla niemowlaka

Do szpitala należy oczywiście zabrać ze sobą akcesoria dla niemowląt. Niezbędne są tu ubranka, na przykład kilka wygodnie zakładanych, rozpinanych pajacyków Bardzo ważne są także body, śpioszki albo bluzeczki z dobrej jakości bawełny. Dziecko może także potrzebować bezszwową, nieuciskającą czapeczkę i rękawiczki, które chronią przed drapaniem. Do otulenia maluszka niezbędny będzie rożek. Nie można również zapomnieć o takich akcesoriach jak pieluszki bambusowe czy tetrowe i odpowiednich kosmetykach dla noworodka. Przydatne będzie mydełko dla noworodka oraz nawilżane chusteczki, jak również ręcznik z kapturkiem. Warto zabrać krem na odparzenia lub specjalną oliwkę. Kosmetyki dla noworodka zaleca się trzymać w jednym miejscu – w osobnej torebce lub kosmetyczce. Warto mieć również zestaw ubranek niemowlęcych an wyjście ze szpitala (adekwatny do pory roku). Wyprawkę maluszka najlepiej oddzielić w torbie od akcesoriów dla mamy, aby później łatwo było znaleźć potrzebną w danej chwili rzecz.

Inne z tej kategorii: