Już od starożytności miedź wykorzystywana jest do leczenia chorób, a także utrzymywania higieny. W Egipcie używano miedzianych naczyń, które sterylizowały wodę i sprawiały, iż nadawała się do picia. W Grecji i Rzymie miedź stosowana była do odkażania ran i przyspieszenia gojenia podrażnień skórnych.
Dlaczego warto nosić miedziane ozdoby?
Miedź, czyli aes cyprium, co oznacza ruda z Cypru, ponieważ to właśnie tam, najpierw była wydobywana. Od lat miedź wykorzystywana była do produkcji naczyń, które wyróżniały się dobrym przewodnictwem ciepła oraz równomiernie rozłożoną i stałą temperaturą, zapobiegającą przypalaniu. Poza gastronomią, miedź znajduje zastosowanie w produkcji rur, a także biżuterii.
Bransoletka miedziana jest odporna na korozję i dostępna w rozmaitych wydaniach. Dzięki właściwościom miedzi, można bransoletce nadać dowolny kształt i wzornictwo, które wpasują się w ulubiony styl. Oryginalna ozdoba jest nie tylko estetyczna, ale także wyróżnia się właściwościami zdrowotnymi, które znane były już od starożytności. Wyznawcy ajurwedy stosują miedź, aby równoważyć energię w organizmie, zapewniając dobre samopoczucie, zdrowie i urodę.
Miedziana bransoletka wzmacnia wzrok, ułatwia zasypianie i korzystnie działa na skórę. Wzmacnia także układ odpornościowy, pobudzają wytwarzanie hemoglobiny oraz chroniąc organizm przed działaniem toksycznych metali. Noszenie miedzianej biżuterii działa korzystnie na kości oraz poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci.
Bransoletka miedziana - skuteczny sposób w walce z bólem
Bransoletka miedziana, poza piękne błyszczącym designem, pomaga także w leczeniu chronicznych bólów głowy. Właściwości przeciwbólowe tego metalu, wykorzystywane są także w leczeniu bólu mięśni i kości. Bransoletka miedziana pomoże w pozbyciu się stanów zapalnych oraz bóli reumatycznych w dłoniach i nogach. Jest nieoceniona w łagodzeniu bólu kręgosłupa oraz bólach stawów. Bransoletki miedziane chętnie wykorzystywane są przez sportowców, którzy podatni są na problemy związane z układam mięśniowo-szkieletowym.