W jaki sposób zbić temperaturę bez wychodzenia z domu?

W jaki sposób zbić temperaturę bez wychodzenia z domu?

Grypa wiąże się z wysoką gorączką, gdyż to właśnie w taki sposób organizm próbuje zwalczyć bakterie oraz wirusy, które zaczęły go atakować. Warto wiedzieć z jakich skutecznych sposobów skorzystać, żeby szybko uporać się z gorszym samopoczuciem oraz wrócić do zdrowia.

Co zrobić, żeby gorączka zmalała?

Gorączka pojawia się w organizmie z wielu przyczyn, jednakże należy ją bez względnie obniżyć, gdyż może powodować szereg negatywnych zjawisk. Podwyższona temperatura ciała sprawia, ze metabolizm przyspiesza o maksymalnie 14%, następuje zmniejszenie produktywności układu pokarmowego, dzięki czemu trawienie przebiega wolniej, tak samo jak przyswajanie tłuszczy. Często człowiek zmaga się z opuchlizną, gdyż pocenie się sprawia, że w organizmie zostaje magazynowane więcej wody. Dodatkowo pojawiają się dreszcze oraz szybsza akcja serca, dzięki czemu człowiek czuje się słaby oraz zmęczony. Te oraz inne przyczyny sprawiają, że warto sięgnąć po domowe sposoby obniżania gorączki, które przyniosą szybkie efekty i sprawiają, że nie będzie konieczne odwiedzenie lekarza.

W pierwszej kolejności należy wypić napój powstały z mleka, czosnku oraz miodu. Przyniesie on wiele korzyści oraz pozwoli szybko wrócić do formy sprzed choroby. Oprócz napoju należy wykonywać okłady na czoło. Ręcznik powinien zostać namoczony przy pomocy letniej wody (nie może być ona przeraźliwie zimna). Taki okład powinien być wymieniany co około 15 minut, gdyż tyle zajmie ręcznikowi nagrzanie się. Doskonale sprawdzą się napary z ziół, chociażby czarnego bzu, owoców dzikiej róży, malin, herbata z dodatkiem miodu oraz cytryny. Wszystkie te napoje mają działanie napotne oraz przeciwgorączkowe. Dobrze jest także wziąć kąpiel, kiedy temperatura wody jest o 1 bądź dwa stopnie niższa od temperatury, którą ma obecnie ciało. Mimo, iż wszystkie wymienione sposoby są bardzo skuteczne większość osób decyduje się na spożycie środków przeciwgorączkowych, które dostępne są w każdej aptece. W ich przypadku ulga następuje już po bardzo krótkim czasie, co przynosi poprawę samopoczucia oraz ogólny lepszy nastrój. Jednakże nie warto od razu sięgać po leki, kiedy można skorzystać z naturalnych sposobów. Dobrze jeśli organizm poradzi sobie z gorączką samodzielnie, gdyż stanie się wtedy jeszcze silniejszy i bardziej odporny na tego rodzaju wirusy czy bakterie.

Warto mieć na uwadze, że gorączka zawsze daje się bardziej we znaki wieczorem. Organizm jest wtedy osłabiony oraz wszystkie skutki uboczne są trudne do zniesienia. Jednakże o poranku, po przespanej nocy wszystko wróci do normy i będzie już tylko lepiej.

Inne z tej kategorii: