Czy dieta może poprawić Ci humor?

Czy dieta może poprawić Ci humor?

Właściwa dieta może poprawić stan zdrowia i jednocześnie wywołać szczęście. To fakt potwierdzony przez naukowców. Wystarczy tylko wiedzieć, jakie produkty powinny występować na talerzu i z jak częstotliwością należy je spożywać. Już na wstępie warto zaznaczyć, że z diety trzeba usunąć kawę, pieczywo oraz jedzenie typu Fast food. Z kolei wśród najbardziej korzystnych produktów wymienia się gorzką czekoladę, orzechy brazylijskie, parmezan i inne wartościowe składniki diety.  

Śniadanie, które przynosi szczęście składa się z 100 gram sera parmezan, migdałów, orzechów i pestek dyni. Zezwala się na niewielką ilość pieczywa razowego i jajko posypane świeżymi ziołami. Do picia sok, woda bądź ziołowa herbata.

Od dawna wiadomo, że jedzenie wpływa na nasze samopoczucie i to jak mija nasz dzień. Tłuste posiłki sprawiają, że zaczyna brakować energii, gdyż organizm koncentruje się przede wszystkim na spalaniu dużej ilości pożywienia. Dlatego w diecie nie może zabraknąć aminokwasów, które znane są jako budulec białek. Odpowiadają za transportowanie tlenu, przewodzenie impulsów nerwowych oraz inne cenne właściwości. Oprócz tego zapewniają doskonały humor, dlatego w menu powinna znaleźć się soja , mleko w proszku, wołowina, ziarna słonecznika oraz płatki owsiane. Neuroprzekaźniki znane są jako hormony szczęścia, dlatego należy jeść również migdały, awokado, szparagi, szpinak, marchewkę oraz banany.

Kiedy zauważamy u siebie obniżenie nastroju, warto sięgnąć po orzechy brazylijskie. W omawianej sytuacji jest to związane z występowaniem w nich sporej ilości selenu. Z tego samego względu warto sięgać również po jęczmień i pomidory. Wymieniony pierwiastek odpowiada za redukcji stresu w organizmie, który dodatkowo zmniejsza szansę występowania nowotworów. Kiedy pierwiastka zabraknie  zwiększa się poziom agresji, istnieje też szansa na wystąpienie depresji. W związku z cennymi cechami należy regularnie sięgać po grzyby, kapustę, cebulę, owoce morza oraz brokuły. Wystarczy kilka orzechów brazylijskich, aby poziom selenu w organizmie uplasował się na właściwym poziomie (warto sięgać po nie o poranku, gdyż nastrój i ogólne samopoczucie poprawiają się na cały dzień).

Czekolada powoduje przyrost wagi, jednak gorzka odmiana, która posiada minimum 70 procent kakao, wpływa na ogólne nastawienie do życia i poprawia nastrój. Oprócz tego stanowi cenne źródło witaminy B, która odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego. Takie samo działanie oferuje spożywanie migdałów, sezamu oraz słonecznika. Łatwiej utrzymać dobry nastrój, kiedy w codziennym menu znajdują się trzy kostki czekolady dziennie, albo garść ziaren.

Inne z tej kategorii: