Świece, które dają zdrowie

Świece, które dają zdrowie

Ciepłe światło i romantyczny nastrój to nie jedyne korzyści płynące z zapalenia świec. Wbrew pozorom mają one jeszcze kilka właściwości, które z powodzeniem są wykorzystywane do poprawy stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Najpopularniejsze zabiegi z wykorzystaniem świec to świecowanie uszu i masaż świecą, które mają wielu zwolenników.

Medycyna niekonwencjonalna budzi wiele wątpliwości – przez jednych wyśmiewana przez innych wielbiona. Jedno jest pewne – psychika ma ogromny wpływ na ogólną kondycję fizyczną, jak i na proces rekonwalescencji. Niektóre zabiegi w połączeniu z tradycyjnymi metodami leczenia mogą usprawnić i umilić uciążliwą terapię.

Świecowanie uszu w domu

Świecowanie uszu jest jednym z zabiegów, które możemy wykonać w domu po wcześniejszym przeszkoleniu przez specjalistę lub dokładnym przeczytaniu instrukcji. Najważniejsze jest, aby wyposażyć się w odpowiednie świece w kształcie rurek wykonane z lnu, wosku pszczelego, ekstraktu miodowego a czasem z ziół i olejków. Zabieg świecowania uszu pomaga oczyścić zatoki, złagodzić katar podczas przeziębienia, a także oczyszcza kanał słuchowy z nadmiaru wydzieliny. Ten zabieg nazywamy konchowaniem uszu. Do zabiegu osoba, która będzie poddawana zabiegowi, musi położyć się na boku. Następnie przykrywamy głowę pokrowcem z wyciętym otworem na ucho. Małżowinę uszną smaruję się kremem, delikatnie go wmasowując, aby pobudzić krążenie. Po wymasowaniu ucha przykładamy świece do ucha dołem skierowaną do otworu słuchowego i podpalamy ją. Czekamy, aż świeca wypali się do końca i oczyszczamy ucho.

Masaż rozgrzaną świecą

Kolejny zabieg przy użyciu świecy, który można wykonać w profesjonalnym gabinecie odnowy biologicznej lub w domu, przy pomocy drugiej osoby. Zabieg ten jest bardzo podobny do zwykłego masażu, jednak zamiast oliwki czy olejku używa się rozpuszczonego wosku ze specjalnej świecy. Przy aplikowaniu wosku najpierw należy wylać odrobinę na dłoń, a następnie nałożyć na skórę i wmasować. Wylanie wosku prosto na obszar masowany może być nieprzyjemne i dać wrażenie poparzenia skóry. Masaż świecą relaksuje, rozluźnia mięśnie, poprawia kondycję skóry i działa odstresowująco. Masaż relaksacyjny z użyciem świecy rozpoczynamy od głaskania, poprzez rozcieranie aż do ugniatania. Kierunek masażu zawsze jest od części dystalnych do serca, czyli np. zaczynamy od stopy, przechodzimy płynnie na łydkę, udo i pośladek.

Świece dają poczucie ciepła, ich światło relaksuje i niweluje stres. Aromaterapia jest stosowana przy pomocy świec i olejków podgrzewanych ich płomieniem. Dym ze świec wykonanych z dobrej jakości wosków np. pszczelich nie jest toksyczny i nie musimy się obawiać o nasz układ oddechowy.

Inne z tej kategorii: