Poznaj pranamat

Poznaj pranamat

O matach do akupresury mówi się całkiem sporo, a ich reklamy zapewniają, że niczego im nie brakuje, a dodatkowo są w stanie całkowicie poprawić kondycję i zdrowie człowieka. Wzięliśmy pod lupę jedną z nich. Przekonaj się czy naprawdę są takie magiczne.

Pranamat – rozwiązanie na wszystko?

Kiedy wziąć pod uwagę opinię producenta maty, nie ma na rynku lepszego produktu, a jak jest w rzeczywistości? Reklama informuje, że jest to rozwiązanie, które pomaga na różnorodne bóle, przez plecy, zakończywszy na głowie. Dodatkowo, mata ma pomagać w trakcie zmęczenia oraz znużenia, wspierać problemy w skupieniu uwagi, a także umożliwiać dobry sen.

Nie wszystkie te zalety związane z używaniem maty zostały potwierdzone w naukowych badaniach, jednakże wsparcie w walce z bólem pleców oraz karku i głowy jest faktycznie stwierdzone. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dolegliwości te dotykają ogromną część społeczeństwa, a jest to związane z wykonywaniem siedzącej pracy w trakcie której ludzie garbią się i wyciągają szyje w trakcie pracy z komputerem. Bóle pojawiają się także u pracowników fizycznych, jak chociażby tych pracujących w sklepach, na budowach oraz innych.

Jak to działa?

Instrukcja używania maty jednoznacznie informuje, że pierwszy kontakt z matą powinien odbywać się w koszulce oraz na miękkim podłożu, aby znacznie zredukować ból. Jest to uwarunkowane 5000 zakończeniami, które są tak ostre jak igły. Zakończeń jest tak wiele, aby człowiek w trakcie korzystania z maty odczuwał ból tylko na początku.

Zakończenia nerwów czuciowych występujących na plecach znajdują się w bliskiej odległości, w związku z tym użytkownicy maty ubrani w cienką koszulkę, a niektórzy nawet bez, pierwszy kontakt opisują jako parzenie. Uczucie to sprawia, że instynkt człowieka karze mu się poderwać, jednakże próby te sprawiają, że wybrane igły wbijają się w ciało jeszcze bardziej, czyli powodują jeszcze większy ból. Nie warto się jednak poddawać, gdyż z każdą minutą ból oraz uczucie dyskomfortu traci na mocy.

Mata zdecydowanie sprawdza się, kiedy człowiek zmaga się z bólem kręgosłupa. Sprawia ona, że rozluźniają się mięśnie, a sam masaż sprawia, że ból momentalnie przechodzi w zapomnienie. Sytuacja przedstawia się tak samo w przypadku zmagania się z dyskomfortem w karku, a niektórym nawet pomaga przy migrenach. Warto więc zainwestować w dobrej jakości matę do akupresury, a początkowy ból przyniesie wiele korzyści związanych z lepszą kondycją i co za tym idzie lepszym samopoczuciem.

Inne z tej kategorii: