Jak skutecznie pozbyć się kurzajki?

Jak skutecznie pozbyć się kurzajki?

Wstydzisz się wyciągnąć dłoń na przywitanie z powodu kurzajek? Kurzajki szpecą nasze dłonie nieprzyjemnym wyglądem, dodatkowo mogą odstraszać, ze względu na możliwość szybkiego zarażenia się. Nic dziwnego, że głowę zaprząta ci pytanie – co na kurzajki? Jak się ich pozbyć?

Skąd się biorą kurzajki?

Kurzajki to brodawki, które powstają przez zarażenie się wirusem HPV. Zazwyczaj występują na skórze rąk oraz stóp. Stanowią one bardzo problematyczną do usunięcia dolegliwość. Kurzajką możemy zarazić się bezpośrednio od osoby chorej, ale również w pośredni sposób. O zarażenie kurzajką nie trudno, gdy używamy ręcznika czy innych osobistych rzeczy, których dotykał zarażony wirusem HPV. Do zarażenia bardzo często dochodzi na basenach, w środkach komunikacji publicznej oraz innych miejscach publicznych. Kurzajki możemy również nabawić się w zakładzie kosmetycznym. Wszystko przez źle zdezynfekowane narzędzia. Warto więc wybierać się do zaufanych miejsc, tak by w miarę możliwości zminimalizować ryzyko zakażenia. Niektóre rodzaje kurzajek przenoszone są również drogą płciową, jednak jest to dość rzadko spotykane. Nawet jeśli uda się nam usunąć kurzajkę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawi się znowu. Właśnie dlatego wielu szuka odpowiedzi na pytanie, co na kurzajki? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jednak aby leczenie okazało się skuteczne, należy uderzyć w chorobę z kilku stron. Taki zmasowany atak może dać efekty.

Co na kurzajki?

Istnieje wiele sposobów walki z kurzajkami. Ciężko powiedzieć, który z nich w naszym przypadku okaże się skuteczny. Leczenie przede wszystkim należy rozpocząć od środków farmakologicznych. W wielu przypadkach pomagają one od razu, także kurzajek możemy pozbyć się bezboleśnie i stosunkowo tanio. Proces leczenia trwa około 6 do 8 tygodni, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Jeśli ta metoda zawiedzie, możemy skorzystać z innej, nieco bardziej inwazyjnej. Mowa tu o łyżeczkowaniu kurzajki. Zabieg ten wykonuje lekarz dermatolog. Ta metoda charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością jednak ma również wady. Wadą z całą pewnością jest ślad w postaci przebarwienia, po usunięciu kurzajki. Dermatolog może użyć jeszcze jednego sposobu na pozbycie się kurzajek, a jest nim zamrażanie ciekłym azotem lub wypalanie laserem. Zabiegi te, choć są skuteczne, to czasem wymagają powtórzenia. Walka z kurzajkami, choć jest trudna, to może być skuteczna. Bardzo dużo zależy od naszej cierpliwości, ponieważ nawet leczone w odpowiedni sposób, nie znikną z dnia na dzień.

Inne z tej kategorii: