Jak zaplanować zdrowe i bezpieczne wakacje w drodze?

Jak zaplanować zdrowe i bezpieczne wakacje w drodze?

Jeżeli planujesz jechać na letni wypoczynek przyczepą kempingową, zadbaj o odpowiednie wyposażenie pojazdu. Zrób listę przydatnych akcesoriów kempingowych, aby podróżowanie było jeszcze przyjemniejsze.

Zbiornik na wodę do kampera to podstawa

Obok instalacji grzewczej i gazowej zbiornik na wodę do kampera jest niezwykle istotnym sprzętem. Bez niego trudno by było spędzać czas w dłuższej drodze, szczególnie na polu namiotowym czy na kempingu. Zanim więc wyruszysz w drogę, zainstaluj odpowiedniej wielkości zbiornik na wodę do kampera (do wody czystej, jak i brudnej). Ich pojemność zależy od tego, jak dużo osób podróżuje. Dwie osoby użyją znacznie mniej wody i zgromadzą mniej nieczystości niż większa rodzina, choćby 4-osobowa. Dobrze, gdy zbiornik na wodę do kampera przeznaczany na nieczystości ma kółeczka i uchwyty. Dzięki temu łatwo przetransportujesz go do miejsca opróżniania.

Przydatne sprzęty użytkowe

Jeśli chcesz mieć dostęp do mediów, zabierz ze sobą radio lub (i) telewizor. Aby jednak podłączyć te i inne sprzęty elektryczne, będziesz potrzebować akumulatora zwykłego ołowiowo-kwasowego lub żelowego. Oprócz tego, zabierz ze sobą złącze Euro z wtyczką męską, za którego pomocą można podłączyć się na kempingach do źródła prądu.

Nie tylko stan techniczny pojazdu i przyczepy jest ważny, ale też jej wyposażenie. Wybierając się w drogę, zawsze wcześniej zrób listę przydatnych rzeczy i tych mniej przydatnych, które ewentualnie można zostawić w domu. Na pewno zadbaj o wygodne miejsce do spania oraz dobre wyposażenie kuchni i łazienki. Skompletuj apteczkę podróżną, w której powinny znaleźć się podstawowe leki, plastry i bandaże. Zabierz też środki na insekty oraz kremy przeciwsłoneczne. Oprócz tego, zadbaj o to, aby w przyczepie nie zabrakło sztućców, talerzy i garnków oraz kubków. Najlepiej zabrać też kilka zestawów podróżnych, aby zawsze móc szybko skorzystać z nich podczas pikniku.

Podróżowanie przyczepą kempingową to przyjemność, ale też odpowiedzialność . Logistyczne zaplanowanie wyjazdu i skompletowanie różnych rzeczy to konieczność. Wszelkie instalacje są niezwykle istotne, bo dzięki nim można mieć odpowiednią temperaturę, ciepłą wodę i oświetlenie.

Inne z tej kategorii: